Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

To lato, o którym każdy cicho marzył,

Szybko przeminęło, zgodnie z kalendarzem.

Długo swoim żarem wszystkich rozgrzewało,

Kąpieli słonecznych każdy wciąż ma mało.

Witaj szkoło po dwóch miesiącach wakacji, powiedzieli dziś uczniowie klas I – IV.  Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice spotkali się dziś w sali gimnastycznej Trójki, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Wszystkich zgromadzonych powitała ciepłymi słowami pani dyrektor Katarzyna Życzkowska, która życzyła, by nauka w naszej szkole była owocna zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Życzenia do całej społeczności szkolnej skierowali również: Prezydent Miasta Łomża pan Mariusz Chrzanowski oraz Poseł na Sejm RP pan Jarosław Zieliński.

Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół, bo przecież jeszcze wczoraj były wakacje – czas beztroski, poznawania nowych, ciekawych miejsc, spotkań ze znajomymi. Na naszych twarzach jeszcze widnieją ślady opalenizny, a w pamięci mocno tkwią letnie przeżycia. Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Dziś rozbrzmiał pierwszy dzwonek i wkroczyliśmy w nowy rok szkolny, w który wprowadził nas krótki program artystyczny przygotowany przez panią Bożenę Konopkę i Elżbietę Kaliściak oraz pana Janusza Kiljana.

No cóż, przed nami chwile wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i mądrości. Życzymy wszystkim wiele radości płynącej z obcowania z nauką, dobrych ocen i samych szczęśliwych dni w murach tej szkoły.

Elżbieta Kaliściak

Bożena Konopka