Za nami obóz w ramach programu „Obserwuj, reaguj, działaj”

Od wielu lat szkoła realizuje autorskie – szkolne programy profilaktyczne, które są dobrze oceniane i finansowane przez Urząd Miasta w Łomży. W tym roku również otrzymaliśmy pełne finansowanie wspomnianego programu, który realizowano w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Innych Uzależnień na 2023 r.

16.10.2023r. 30 osobowa grupa uczniów z klas II wyruszyła autobusem do Ośrodka Jabłoń Lake Resort w okolicach Pisza. Tam, po zakwaterowaniu, zaczęliśmy realizację zaplanowanych zajęć. Każdego dnia uczniowie zaczynali dzień pobudką o 8.30, kończyli
o 22.00 ciszą nocną. Młodzież uczestniczyła w zajęciach o charakterze psychoedukacyjnym
ze szkolnym psychologiem oraz w zajęciach z pedagogiem. W ciągu każdego dnia 3 razy po godzinie wchodzili na kryte korty, by uczyć się gry w tenisa.

Wszystkim zajęciom towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa. Udało się, pomimo nie najlepszej pogody, zorganizować ognisko. Został też rozstrzygnięty turniej tenisowy, w którym zwyciężyli:

W kategorii dziewcząt:                                                   W kategorii chłopców:

  1. Eliza Chrzanowska                                              1. Julian Sachmaciński
  2. Julia Śmiarowska                                                 2. Patryk Trzcinka
  3. Natasza Giedrojć                                                 3. Kacper Rabek

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Co o pobycie na obozie powiedział Patryk, jeden z uczestników?

Bardzo się cieszę, że pojechałem na ten obóz. To było z pewnością ciekawe, jak i przydatne doświadczenie. Poznałem nowe osoby, ale też polepszyłem znajomość z osobami, które już znałem. Dzięki trenerom nauczyłem się grać w tenisa, a turniej przyniósł wiele zabawy. Nie mogę zapomnieć o spotkaniach z Panią pedagog oraz Panią psycholog, na których dowiedziałem się paru ważnych informacji zarówno o innych, ale także o sobie. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się w tym obozie uczestniczyć i poleciłbym go każdemu.

Dziękujemy młodzieży za aktywne uczestnictwo, super zachowanie. To kolejny szkolny wyjazd w ramach autorskiego, szkolnego, programu profilaktycznego „Obserwuj, reaguj, działaj”. Mamy nadzieję, że przed nami kolejne obozy. Dziękujemy Urzędowi Miasta Łomża za finansowe wsparcie.

Tegoroczny obóz już za nami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Opiekunowie obozu; T. Waldziński, S. Głasek, K. Gryczewska, A. Proniewski