GIEŁDA POMYSŁÓW NA ŻYCIE

Po raz pierwszy Giełda pomysłów na życie zorganizowana została 28 lutego 2001 r. z inicjatywy szkolnego pedagoga p. Sławomiry Głasek.

Uczniowie klas maturalnych mieli wówczas możliwość spotkania z przedstawicielami łomżyńskich uczelni, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Z roku na rok przedstawicieli wyższych uczelni przybywa. Zmienia się również forma targów edukacyjnych. Obecnie, oprócz indywidualnych spotkań z przedstawicielami uczelni, odbywają się także wykłady wygłoszone przez pracowników niektórych z nich. 2 marca 2011 r. młodzież naszego liceum, a także młodzież z łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych mogła zapoznać się z ofertą 41. wyższych uczelni m.in. Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Politechniki Białostockiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu w Białymstoku.

Relacje z poprzednich odsłon Giełdy: